Vitezomanii din Cluj, puși la respect de polițiști! S-au împărțit amenzi de zeci de mii de lei. Hoții de lemne au fost și ei luați în vizor


Polițiștii clujeni au împărțit sute de amenzi șoferilor teribiliști! N-au scăpat nici hoții de lemne, polițiștii confiscându-le toată ,,marfa”.

Concret, în zilele trecute, polițiștii din Huedin au desfășurat o acțiune de amploare pentru păstrarea siguranței și ordinii publice, dar și a siguranței pe șosele.

În urma activităților desfășurate, au fost legitimate 196 de persoane și verificate 181 de autovehicule, fiind reținute 4 certificate de înmatriculare și 5 permise de conducere.

Polițiștii au împărțit amenzi de zeci de mii de lei.

,,Totodată, au fost efectuate testări cu aparatul etilotest și aplicate 42 de sancțiuni contravenționale, în valoare totală de peste 23.000 de lei, dintre care 35 de sancțiuni au fost întocmite conform OUG 195/2002, privind circulația pe drumurile publice.”, transmite IPJ Cluj.

De asemenea, a fost confiscată cantitatea de 1,3 mc de material lemnos și 800 de kg de cetină.


Comentarii Facebook