Atmosferă magică pe BT Arena, la meciul cu CSM Oradea! Fanii clujeni au surprins cu un „spectacol de lumini” - VIDEO

U Banca Transilvania Cluj a învins şi marţi, tot pe teren propriu, vicecampioana CSM Oradea, scor 74-69 (36-42), în al doilea meci din şapte programate în finala Ligii Naţionale. Seria se mută în Oradea Arena, în 18 şi 20 mai. Nu au dezamăgit nici fanii clujeni, care au organizat un „spectacol de lumini” în sală. La partidă au asistat 6.550 de spectatori!

Campioana clujeană a jucat mult sub nivelul său în primele trei sferturi şi a fost condusă permanent de oaspeţi, chiar şi la diferenţe confortabile (37-26, min. 16). U BT Cluj şi-a revenit abia în sfertul 4, când şi-a regăsit ceva din ritmul arătat în EuroCup sau în primul meci al finalei cu CSM Oradea şi s-a impus, la mare luptă, pentru 2-0 la general.

La partidă au asistat 6.550 de spectatori! Seria se mută în Oradea Arena, în 18 şi 20 mai, iar dacă va mai fi cazul, se va juca alternativ în Cluj şi Oradea, în 23, 26 şi 29 mai. Prima echipă care adună patru victorii câştigă titlul naţional.