CFR Cluj a pierdut primul meci din cantonamentul din Austria. Dan Petrescu a folosit în total 22 de jucători

Primul meci jucat de către CFR Cluj în cantonamentul din Austria a fost împotriva vicecampioanei Poloniei, Slask Wroclaw. Singurul gol din meci a fost marcat de către Jezierski, în minutul 18.

,,Fluier final în primul amical al acestei veri, cu Slask Wroclaw. Vicecampioana Poloniei s-a impus cu 1-0, după golul marcat de Jezierski în minutul 18 .

Dan Petrescu a folosit două echipe diferite în acest prim amical al verii, astfel:

Echipa din prima repriză: Sava, Thaqi, Boben, Kresic, Camora, Keita, Muhar, Tachtsidis, Deac, Kamara, Michael

Echipa din repriza secundă: Hindrich, Fică, Filip, Serebe, Rocha, Artean, Ilie, Avounou, Aussi, Abeid, Păun

Al doilea amical din acest cantonament va avea loc sâmbătă, 29 iunie, de la ora 19:00 (ora României), când vom întâlni campioana Slovaciei, Slovan Bratislava,” au transmis reprezentanții echipei de fotbal CFR Cluj.