Dan Nistor, lovit de o petardă de fanii CFR. Derby-ul Clujului a fost presărat cu mai multe incidente - VIDEO

În minutul 57 al meciului CFR Cluj – U Cluj, Dan Nistor a fost lovit de o petardă în timp ce se pregătea să execute un corner. Centralul meciului, Radu Petrescu, a oprit partida după ce petarda l-a lovit.

După ce a fost lovit de petardă, Dan Nistor a reuşit o pasă de gol, în minutul 59, pentru Masoero, iar ulterior a marcat din penalty, în minutul 68.

Derby-ul Clujului a fost presărat cu mai multe incidente. Jandarmeria a intervenit în câteva rânduri şi a scos din stadion suporteri recalcitranţi, scrie as.ro.

Potrivit sportulclujean.ro, şi soțul celebrei cântărețe Vlăduța Lupău, Adi Rus, a fost implicat într-unul dintre incidentele dintre fani.

U Cluj a învins-o pe CFR Cluj în Gruia în etapa 4 a Superligii, scor 3-2. Echipa lui Dan Petrescu a condus la pauză grație supergolului înscris de Adrian Păun, dar „șepcile roșii” au întors rezultatul în repriza secundă, când au înscris de 3 ori.