Daniel Bîrligea, fostul atacant de la CFR Cluj, a marcat singurul gol din PAOK - FCSB. Roş-albaştrii au ajuns la 6 puncte în Europa League

FCSB a reușit să se impună, în deplasare, împotriva echipei antrenată de Mircea Lucescu, PAOK Salonic, cu scorul de 1-0.

Singura reușită a meciului a fost marcată de fostul atacant al CFR Cluj, Daniel Bîrligea, în prelungirile primei reprize.

Imediat după victoria cu PAOK, Daniel Bîrligea (24 de ani), marcatorul golului victoriei FCSB-ului, a reacționat scurt.

Acesta i-a dedicat golul lui Mihai Lixandru, ieșit accidentat de pe teren în finalul primei reprize.

,,Sunt foarte mândru de toate sacrificiile făcute și cu arbitrajul un pic de partea lor. Golul e important pentru echipă.

Golul i-l dedic lui Lixandru. Nu e meritul meu, e al lui Olaru. E jumătate-jumătate. Trebuia să luptăm. Ne-am bătut pe fiecare minge și Dumnezeu ne-a ajutat.

Avem șase puncte, nu ni le mai fură nimeni. Acum ne gândim la meciul cu Gloria Buzău. Ne pare rău pentru accidentări”, a spus Daniel Bîrligea, pentru Digi Sport.