Miercuri 2 Octombrie
Ştiri      Sport
U Banca Transilvania a plecat la Sibiu, la Turneul Final 8 al Cupei României

U-Banca Transilvania a plecat luni, 13 februarie, după antrenamentul de dimineață, la Sibiu, acolo unde va lua parte la Turneul Final 8 al Cupei României.

Veste proastă pentru naționala României. Ce anunț a făcut FIFA

Federația Internațională de Fotbal a publicat, joi, clasamentul mondial al echipelor naționale, iar reprezentativa României ocupă locul 40, coborând două poziții.

Simona Halep face un parteneriat cu Rafael Nadal. La ce proiect ia parte românca

Simona Halep a acceptat, de curând, o propunere de colaborare din partea lui Rafael Nadal.

Halep a vorbit despre familie, câți copii vrea și unde vrea să se stabilească

Simona Halep se pregătește de participarea la turneul de tenis de la Sankt Petersburg, Rusia, unde aceasta este favorita numărul 1.

Situație de toată JENA pentru România la Universiada de iarnă. Străinii ne-au plătit cazarea

Președintele organizației Student Sport, Adiran Socaciu, a anunțat pe pagina sa de Facebook faptul că organizatorii Universiadei de iarnă de la Almatî (Kazahstan) au plătit cazarea și masa sportivilor și antrenorilor României la competiția ce

Veste bună pentru Simona Halep. Pe ce loc este în clasamentul WTA

Simona Halep a reușit să își mențină poziția a patra în clasamentul WTA, publicat luni, după eșecul de la Australian Open.

Serena Williams a devenit din nou liderul mondial în clasamentul WTA. Și-a învins sora în finala Australian Open

Serena Williams are parte de un debut bun în acest an, sportiva câștigând pentru a șaptea oară turneul de tenis Australian Open.

Ronaldo se însoară, scrie presa portugheză. Cum arată aleasa

Presa portugheză a scris că Cristiano Ronado ar urma să se însoare.

S-a stabilit când va juca Sorana Cîrstea în turul al treilea de la Australian Open

Sorana Cîrstea este singura româncă rămasă în cadrul turneului Australian Open, aceasta reușind să se califice în turul al treilea al competiției.

Sorana Cîrstea s-a calificat în runda a treia de la Australian Open! A învins o cunoscută jucătoare

Chiar dacă Halep a fost eliminată din primul tur de la Australian Open, românca Sorana Cîrstea a reușit calificarea în runda a treia a competiției, după ce a învins-o pe Carla Suarez Navarro, ocupanta locului 12 WTA.

Decizia Simonei Halep după eșecul usturător din Australia: ”S-ar putea să nu mai joc o perioadă”

Simona Halep a fost eliminată din primul tur al turneului de tenis Australian Open, de către ocupanta locului 52 WTA, americanca Shelby Rogers.

Început de an FOARTE PROST pentru Simona Halep. A fost eliminată din primul tur de la Australian Open

Simona Halep nu a avut parte de un început de an foarte bun, după un parcurs deloc grozav la turneul de la Shenzhen, sportiva fiind eliminată și din primul tur de la Australian Open.

Sharapova revine în circuitul WTA! La ce turneu va debuta

Celebra jucătoare de tenis rusoaică Maria Sharapova revine în circuitul WTA, după ce a fost suspendată timp de 15 luni pentru un test pozitiv de doping.

Campionatul Mondial cu 48 de echipe începând din 2026

Membrii Consiliului FIFA au votat creşterea numărului echipelor calificate la turneele finale ale Campionatului Mondial de la 32 la 48.

U-Banca Transilvania joacă mercuri cu Alba Fehérvár

U-Banca Transilvania întâlnește miercuri echipa maghiară Alba Fehérvár, în cadrul etapei a 4-a a Grupei O din faza secundă a grupelor FIBA Europe Cup.

U-BT Cluj-Napoca a obținut o victorie uriașă în FIBA Europe Cup

U-BT Cluj-Napoca a învins echipa cehă BK Pardubice cu scorul de 84-67 (21-19, 22-19, 22-18, 19-11) în Grupa O a competiției masculine de baschet FIBA Europe Cup.

Cum justifică Halep eșecul de la Shenzhen: Este doar al doilea meci din acest an

Simona Halep a fost eliminată de la turneul de tenis de la Shenzhen, China, în optimile de finală, ea fiind învinsă, miercuri dimineaţă, de Katerina Siniakova.

Simona Halep a fost eliminată de la primul turneul al anului. Eșecul ar putea să o coste grav

Simona Halep a fost eliminată din optimile de finală ale turneului de la Shenzhen, China, după ce a fost învinsă de Katerina Siniakova.

Gică Hagi îi dă sfaturi selecționerului României: Încearcă să facă lucruri bune, dar nu e susținut

Fostul internațional Gică Hagi i-a transmis câteva sfaturi actualului selecționer al echipei naționale de fotbal a României, Cristoph Daum.

Simona Halep a început anul cu o victorie! Cu cine va juca în turul următor al turneului de la Shenzhen

Simona Halep a început anul 2017 cu o victorie, în primul tur al turneului de tenis de la Shenzhen, China, în fața sârboaicei Jelena Jankovic.

Simona Halep începe 2017 în forță,la turneul de la Shenzhen. Cine îi va fi prima adversară

Simona Halep începe noul an în forță, participînd chiar din primele zile ale lunii ianuarie la tunerul Shenzhen Open, din China, dotat cu premii de 750.000 de dolari.

E oficial! Naționala României joacă meciul cu Danemarca pe Cluj Arena

Federația Română de Fotbal anunțat oficial că meciul România-Danemarca, din 26 martie 2017, în cadrul preliminariile Campionatului Mondial 2018, se va disputa pe Cluj Arena.

Discuție la Cluj pentru crearea unui Centru de pregătire olimpic la Cluj

Șefii sportului românesc au vizitat la Cluj-Napoca infrastructura sportivă existentă, în vederea constituirii aici a unui Centru de pregătire olimpic la Cluj.

Simona Halep, nominalizată pentru cea mai frumoasă ținută de pe teren

Simona Halep a fost nominalizată de WTA pentru cea mai frumoasă tinută pe terenul de joc în sezonul 2016.

Selecționerul Cristoph Daum a anulat cantonamentul U23. Multe echipe nu și-au lăsat jucătorii să meargă

Selecționerul echipei e fotbal a României, Cristoph Daum, a anunțat că s-a anulat cantonamentul U23, programat în ianuarie 2017, în Belek, din cauza numărului mic de fotbaliști disponibili.

Buget record pentru noua Steaua, condusă de Marius Lăcătuş

Clubul sportiv al Armatei a lansat echipa Steaua București, care până în 2020 ar avea ca obiectiv promovarea în Liga 1.

Cluj s-a calificat în sferturile Cupei României. Au reușit să treacă de CSM Poli Iași

CFR Cluj a reușit calificarea în sferturile Cupei României, după victoria de marți seară în fața CSM Poli Iași.

CFR Cluj a rămas fără antrenor pentru două meciuri. FRF l-a suspendat pe Miriuță

Comisia de Disciplină din cadrul FRF a decis suspendarea pentru două meciuri a antrenorului CFR Cluj, Vasile Miriuță, dar și amendarea acestuia cu 320 de lei, după ce a fost trimis în tribune la meciul cu CS Universitatea Craiova.

România a rămas fără o medalie cucerită la Jocurile Olimpice de la Rio 2016

Tribunalul de Arbitraj Sportiv a anunțat, joi, că halterofilul Gabriel Sîncrăian a încălcat regulile antidoping la Jocurile Olimpice din acest an și pierde medalia de bronz câștigată la Rio.

Un baschetbalistul român e mai înalt decât toți jucătorii din NBA. Acum are numai 16 ani - VIDEO

Un baschetbalist român de numai 16 ani este mai înalt decât jucătorii din NBA.