Lucian Bute a reacționat după ce a fost depistat pozitiv la un control anti-doping.

U Cluj a scăpat de faliment

U Cluj a scăpat de faliment, după ce Tribunalul Botoșani a dat o soluție favorabilă clubului.

Ce a pățit un jucător străin de la CFR Cluj! I-au aruncat GUNOIUL pe mașină - FOTO

Un autoturism a fost parcat într-o zonă rezidențială a Clujului chiar în ușa ghenei de gunoi, iar locatarii s-au răzbunat pe măsură.

Securitatea la Campionatul European de fotbal, asurată de peste 90.000 de agenți de pază

Ministrul francez de Interne, Bernard Cazeneuve, a anunțat că autoritățile sunt pregătite chiar și pentru un atac terorist cu arme chimice pe parcursul Campionatului European de fotbal, care va începe luna viitoare

CFR Cluj a fost depunctată. Problemele nu se opresc pentru Paszkany

CFR Cluj a fost penalizată cu 9 puncte şi în sezonul viitor.

Halep a făcut show la Rolland Garros, în meciul cu Zarina Dias

Simona Halep a reușit să se califice, miercuri, în turul al treilea al turneului de Grand Slam de la Roland Garros.

Halep a trecut de prima rundă de la Roland Garros într-un meci ”fulger”. Ce spune despre obiectivele sale la acest turneu

Simona Halep a trecut de runda inaugurală din cadrul turneului de Grand Slam de la Roland Garros cu brio, după ce a învins-o pe japoneza Nao Hibino, ocupanta locului 70 WTA.

Olimpia Cluj-Napoca a luat al 6-lea titlul de Campioană a României

Olimpia Cluj-Napoca a câștigat duminică, 22 mai, al 6-lea titlul de Campioană a României.

Clujencele de la Olimpia, campioane naționale la fotbal pentru a șasea oară consecutiv

Jucătoarele de la Olimpia Cluj-Napoca au fost premiate, duminică, după ce au cucerit din nou titlul de campioană națională la fotbal feminin.

Româncele și-au aflat primele adversare de la Roland Garros. Cu cine va juca simona Halep

Cinci jucătoare din România vor participa la turneul de Grand Slam de la Roland Garros.

Finala Cupei la handbal feminin se joacă la Cluj. CSM București și HCM Roman se luptă pentru titlu

Sala Polivalentă din Cluj-Napoca găzduiește turneul FINAL Four, iar sâmbătă va avea loc marea finală, între CSM București și HCM Roman, după ce acestea au reușit să se impună în semifinale competiției.

Miliardarul Ștefan Gadola, audiat în dispariția milioanelor de la CFR Cluj

Ştefan Gadola, acționar la CFR Cluj, a fost audiat de procurorii DIICOT Cluj.

Dinamo a rămas fără antrenor după ce a pierdut cupa în fața echipei CFR Cluj

Clubul Dinamo a renunțat la colaborarea cu antrenorul Mircea Rednic, au anunțat oficialii echipei, vineri, prin intermediul unui comunicat de presă publicat pe site-ul oficial.

Clujenii ”lucrați” la sală sunt chemați să își măsoare forțele la CUPA ROMÂNIEI LA STREET WORKOUT

Jandarmul clujean Adrian Petre îi invită pe clujenii ”lucrați” la sală și nu numai sunt chemați să își măsoare forțele la CUPA ROMÂNIEI LA STREET WORKOUT.

Cluj - Cât costă biletele la meciurile de tenis România - Spania, de la Sala Polivalentă din Cluj-Napoca

Biletele pentru întâlnirea România - Spania, contând pentru turul 2 al Grupei I, Zona Europa/Africa, din cadrul Cupei Davis, sunt disponibile, începând de vineri, 20 mai.

Agentul de jucători Marcel Popescu spune ADEVĂRUL: Viaţa CFR -ului înseamnă moartea Universităţii Cluj

Agentul de jucători Marcel Popescu a relatat cum a fost trimis să dea 10.000 de euro unei echipe ca să o bată pe U Cluj, pentru ca CFR Cluj să prospere.

Lovitură pentru CFR Cluj, imediat după câștigarea Cupei! DIICOT anchetează delapidarea a peste 8 milioane euro

DIICOT efectuează mai 20 de percheziţii la locaţii situate în mun. Bucureşti precum şi mun. Cluj-Napoca privind sustragerea unor sume uriașe de bani de la clubul de fotbal CFR Cluj, dar și a săvârșirii infracțiunii de evaziune fiscală.

Simona Halep, pe locul 2 în lume într-un clasament realizat de WTA

Cu toate că Simona Halep a căzut câteva locul în clasamentul WTA în ultima perioadă, ajungând pe locul 6, sportiva a fost desemnată, miercuri, a doua jucătoare din circui cu cele mai multe puncte câştigate pe zgură.

Majoretele din Cluj au dominat autoritar Concursul Național de Majorete

Majoretele din Cluj au dominat autoritar Concursul Național de Majorete, care a avut loc la Bistrița weekendul trecut.

Iuliu Mureșan, după câștigarea Cupei: E un omagiu pentru Patrick Ekeng. Vom trimite o replică a trofeului în Camerun

CFR Cluj a reușit să câștige, marți seară, Cupa României, după un mecoi dur împotriva echipei Dinamo.

VIDEO Cupa României / CFR Cluj a CÂȘTIGAT Cupa / Dinamo - CFR Cluj 2-2 (4-5)

Dinamo și CFR Cluj au terminat la egalitate Cupa României, după timpul regulamentar, iar finala s-a tranșat în urma loviturilor de la 11 metri.

CFR Cluj are un mesaj special în memoria lui Patrick Ekeng

CFR Cluj va juca în finala Cupei Romîniei într-un echipament personalizat special în memoria fostului dinamovist, Patrick Ekeng.

Clujenii au câștigat turneul regional de oină ”Florea Gheorghe”, de la Bistrița - FOTO

Clubul Sportiv Politehnica Cluj-Napoca a câștigat trofeul turneului regional de oină ”Florea Gheorghe” desfasurat in judetul Bistrita.

Halep a picat din nou în clasamentul WTA. Pe ce loc se clasează

Simona Halep a pierdut, din nou, o poziție în clasamentul WTA, publicat luni.

E OFICIAL! Ce post va difuza cele mai importante meciuri din cadrul EURO 2016, inclusiv ale României

Trupul lui Patrick Ekeng a fost depus la stadionul Dinamo, în fața a peste 1.000 de suporteri

Trupul fotbalistului dinamovist Patrick Ekeng, decedat în 6 mai, în timpul meciului Dinamo - FC Viitorul, a fost depus, vineri dimineață, la stadionul din Șoseaua Ștefan cel Mare.

Mircea Lucescu pleacă de la Şahtior. Ce echipe îl vor

Mircea Lucescu va pleca de la Şahtior, iar ofertele sunt multiple pentru antrenorul de 70 de ani.

Atmosferă incendiară! U BT a bătut Oradea: 79-70. Semifinala se joacă în continuare - VIDEO

Clujenii au făcut o atmosferă incendiară la meciul trei din cadrul semifinalelor Ligii Naţionale, dintre U BT și CSM CSU Oradea.

Halep e in topul celor mai bine plătite jucătoare de tenis. Vezi câți bani a câștigat

Un important post de televiziune din România, aproape de a semna contractul pentru meciurile Euro 2016

Un important post de televiziune se pare că aproape a ”bătut palma” pentru a difuza meciurile din cadrul Campionatului European.