Miercuri 2 Octombrie
Ştiri      Sport
Gest IMPRESIONANT al lui Becali, în fata National Arena! Un pusti cu Sindrom Down l-a strigat: ”Heeei,  ce faci?”

Gest IMPRESIONANT al lui Becali, în fata National Arena! Un pusti cu Sindrom Down l-a strigat: ”Heeei, ce faci?”

Gigi Becali a făcut un nou gest frumos pentru un tânăr care suferă de sindrom down și care a venit 600 de km pentru a vedea un meci al Stelei.

CFR Cluj s-a calificat în optimile Cupei României. Victorie în prelungiri cu o echipă din liga a doua

CFR Cluj a reușit să câștige meciul cu CS Balotești, echipă din liga a doua, și s-a calificat în optimile de finală ale Cupei României.

Bicicliștii protestează marți la Cluj! Pe ce traseu vor circula

Zeci de bicicliști vor ieșit marti, 22 septembrie, în stradă, de la ora 18.00, pentru a protesta.

39 de suporteri au interdicție la meciul U Cluj - Steaua. E interzis cu cuțite sau alte corpuri contondente

Jandarmii clujeni vor fi în alertă maximă la meciul U Cluj - Steaua, de joi, 24 septembrie, din Cupa României.

Serena Williams va apărea în calendarul Pirelli 2016

Jucătoarea de tenis americană Serena Williams, locul 1 WTA, va apărea în ediţia din 2016 a calendarului Pirelli.

Guvernul de la Budapesta a preluat o echipă de fotbal din România

Guvernul de la Budapesta investeşte într-o echipă din România, 4 milioane de euro.

”Apără Huțupan!” Luminița vine la Cluj! Va antrena pe Universitatea

Conducerea echipei ”U” Alexandrion a decis ca începând de azi, 21 septembrie, să o aducă în staff -ul tehnic al echipei pe Luminița Dinu-Huțupan.

Olimpia Cluj a adus patru junioare de viitor la echipă

După ce le-a transferat în vară pe jucătoarele Lidia Havriștiuc, Roxana Dinescu, Marta David și Beatrice Tărășilă, Olimpia a transferat acum și patru junioare, care au venit la Cluj pentru a se alătura familiei ”olimpicelor”.

U Cluj a pierdut meciul cu Gaz Metan 0-1. Găzarii ne pun din nou piedică

Universitatea Cluj a pierdut, sâmbătă, pe teren propriu, meciul cu Gaz Metan Mediaş (0-1). La meci au asistat 2.500 de spectatori.

”U” Cluj are din nou jucători studenți. O parte din ei stau și la cămin

După o bună perioadă de timp, echipa Univeristatea Cluj are din nou jucători care sunt și studenți la universitășile clujene.

Jandarmul clujean Adrian Petre a stabilit un nou record naţional

Jandarmul clujean Adrian Petre a stabilit un nou record naţional, la un mall din București.

Victorie pentru CFR Cluj, în fața echipei Dinamo. Trei dinamoviști au fost eliminați REZUMAT VIDEO

CFR Cluj a reușit să o învingă pe Dinamo, luni seara, în deplasare, cu scorul de 0-2.

Halep și-a asigurat poziția în clasamentul mondial. S-a depărtat destul de mult de rivalele sale

Simona Halep și-a menținut poziția secundă în clasamentul WTA, după parcursul bun de la US Open, depărtându-se totodată de ”rivalele” din top 10.

Mihai Neșu poate avea parte de un MIRACOL. Ce veste a primit din SUA

Fostul fotbalist Mihai Neşu va fi ajutat de fundaţia regretatului actor Christopher Reeve.

Simona Halep a fost eliminată în semifinala de la US Open. Serena Williams a pierdut și ea

Simona Halep a fost eliminată în semifinala turneului de Grand Slam US Open, în urma partidei împotriva Flaviei Pennetta.

Ce se întâmplă cu corpul tău dacă mergi pe bicicletă. Efectele se simt și după două plimbări pe săptămână

Mersul pe bicicletă este foarte benefic pentru sănătate, dar și pentru remodelarea corpului. Astfel, susțin experții, două ieșiri de câte 30 minute pe săptămână sunt suficiente pentru ca efectele acestei activități să fie resimțite.

”U” Cluj are șansa revanșei în fața Stelei. Se întâlnesc din nou în Cupa României

Universitatea Clujn va juca, din nou, împotriva echipei Steaua, în cadrul șaisprezecimilor Cupei României.

Halep, la Cluj la meciul România- Cehia

România va juca împotriva Cehiei în 6-7 februarie 2016, iar Simona Halep va fi printre tricolore. Tenismena a lipsit la meciul contra Canadei, din aprilie.

Simona Halep s-a calificat în semifinalele de la US Open, după o partidă maraton: Ploaia m-a salvat

Simona Halep a reușit, cu greu, să se califice în semifinalele turneului US Open, după o partidă maraton în fața Victoriei Azarenka.

Culturiștii clujeni au câștigat 9 medalii la Campionatul Național de Seniori FOTO

Sportivii clujeni, de la Clubul Universitatea Cluj, au câștigat nouă medialii la Campionatul Național de Seniori – Culturism, BB Clasic, Women Physique & Perechi și Campionatul Național Masters, desfășurat în weekend-ul trecut la Sibiu.

Halep s-a calificat în sferturile de la US Open. A reușit cu greu să își bată adversara

Simona Halep a reușit să se califice în sferturile turneului de Grand Slam US Open, după o partidă dură împotriva jucătoarei germane Sabine Lisicki.

Iordănescu, după egalul România - Grecia. A explicat de ce nu ÎNSCRIEM

Anghel Iordănescu a spus că este nemultumit de egalul din meciul cu Grecia.

SIMONA HALEP e spirituală într-un interviu la US OPEN. A spus ce melodie și emisiune TV preferă VIDEO

Simona Halep a acordat un interviu pentru 15-0, răspunzând la un set de 15 întrebări.

Halep s-a calificta fără probleme în optimile de la US Open. Cu cine va juca

Simona Halep s-a calificat fără probleme în optimile turneului US Open, după ce a învins-o pe americanca Shelby Rogers.

Halep a făcut la US OPEN declaratia pe care o așteptau toti

Simona Halep s-a calificat în optimile de finală ale US Open și a făcut o declaratie de fortă. Toti fanii ei așteptau să o vadă pe Simona atât de decisă.

Victorie clară pentru Halep la US Open. Cu cine va juca în turul 3

SImona Halep a trecut cu brio în turul trei al turneului US Open, după ce a câștigat partida de joi seară, împotriva ucrainiencei Kateryna Bondarenko.

Suporterii din Cluj cer FRF ca meciul România - Finlanda să se joace pe Cluj Arena

Suporterii din Cluj solicită FRF ca meciul nationalei cu Finlanda să se joace pe Cluj Arena.

Ronnie O'Sullivan vine la Cluj. S-au rezolvat problemele cu Sala Polivalentă

Agentul care se ocupă de meciul demonstrativ dintre Ronnie O'Sullivan și Stuart Bingham a anunțat că s-au rezolvat prblemele cu Sala Polivalentă de la Cluj-Napoca, iar meciul se va juca în 22 noiembrie.

ROMÂNIA-UNGARIA Jucătorii de la națională nu se tem de adversarii maghiari: Suntem în mod cert favoriți!

Lotul naționalei Romîniei a plecat în Ungaria, pentru meciul de vineri seara, din cadrul calificărilor pentru EURO 2016, iar jucătorii sunt încrezători în șansele de victorie în fața adversarilor.

Echipele din prima ligă maghiară au primit amenzi de 10.000 de euro pentru că fanii lor au înjurat România

Tensiunea din jurul meciului Ungaria - România, de vineri seară, de la ora 21:45, din preliminariile Euro 2016, începe să se simtă.