Miercuri 2 Octombrie
Ştiri      Sport
Declarația unui fost tenismen despre Simona Halep: Trebuie lucrat la nivel mental, acolo-i problema

Simona Halep a fost eliminată în acest sfârșit de săptămână de la turneul de la Madrid, chiar din primul tur. Totuși, momentan, sportiva a reușit să se mențină pe locul al doilea în clasamentul WTA.

Falub e nemulțumit de egalul cu Gaz Metan, dar încă speră să salveze echipa: O greșeală ne-a privat de cele 3 puncte

Tehnicianul lui ”U” Cluj, Adrian Falub, este nemulțumit de remiza obținută pe teren propriu, în acest weekend, cu Gaz Metan Mediaș, partidă terminată cu corul 1-1.

Halep a rămas pe locul 2 mondial, chiar și după eliminarea de la Madrid. Cât de aproape e Sharapova de ea

Simona Halep a fost eliminată, duminică, din cadrul turneului de la Madrid chiar în turul inaugural, după ce a fost învinsă de franțuzoaica Alize Cornet, ocupanta locului 28 în clasamentul WTA.

CUPA CORAL IMPEX LA ȘAH are loc la Cluj-Napoca în perioada 08-10 mai

CUPA CORAL IMPEX LA ȘAH are loc la Cluj-Napoca în perioada 08-10 mai, fiind organizată de S.C. CORAL IMPEX S.R.L., in parteneriat cu Asociația Județeană de Sah Cluj si Clujul Elitelor și Valorilor.

Simona Halep, eliminată din primul tur al turneului de la Madrid

Simona Halep a suferit o înfrângere cruntă, aceasta fiind eliminată chiar din primul tur al turneului de la Madrid, patronat de afaceristul Ion Țiriac.

CFR Cluj a făcut remiză în deplasare cu FC Brașov. Au reușit să urce o poziție în clasament REZUMAT VIDEO

CFR Cluj a obținut o remiză in deplasare, în partida disputată sâmbătă seară împotriva FC Brașov, meci terminat cu scorul 2-2.

Floyd Mayweather a câștigat ”meciul secolului”! Cum l-a bătut pe Manny Pacquiao

”Meciul secolului”, cum a fost numită lupta dintre deja legendarii Manny Pacqiao și Floyd Mayweather, disputat duminică, la MGM Grand Garden Arena din Las Vegas, a fost câștigat de către american.

Reacția arogantă a Mariei Sharapova, după ce Simona Halep a depășit-o din nou în ierarhia mondială

Maria Sharapova a vorbit, vineri, despre faptul că a fost depășitî din nou de Simona Halep în clasamentul WTA

Halep și-a aflat prima adversară din turneul de la Madrid. Cu cine va juca

Simona Halep și-a aflat prima adversară din cadrul turneului de la Madrid, patronat de afaceristul Ion Țiriac,

”U” Cluj a făcut egal acasă la Viitorul Constanța. S-au dat două goluri în două minute REZUMAT VIDEO

Universitatea Cluj a făcut remiză în partida de miercuri seară, împotriva echipei Viitorul Constanța, disputată în deplsasare.

Sancțiune drastică pentru ”U” Cluj după meciul cu Steaua. Au primit o amendă uriașă de la LPF

Univeesitatea Cluj pare să nu aibă parte de niciun moment de respiro. După ce au adunat o sumă frumușică de bani din vânzarea biletelor pentru meciul cu Steaua, disputat pe Cluj Arena, clubul a primit o lovitură din partea LPF.

Suspiciuni de blat la meciul Pandurii - U Cluj 0-1. Ce s-a întâmplat

Eugen Pîrvulescu, preşedintele Pandurii Tg. Jiu, a fost suspendat din funcţie de Adunarea Generală a Acţionarilor din cauza suspiciunilor de blat de la meciul Pandurii - Universitatea Cluj, scor 0-1.

Scandal după meciul Pandurii - ”U” Cluj. Pârvulescu a fost suspendat, fiind suspectat că a avut ”implicații necurate”

Adunarea Generală a Acţionarilor de la Pandurii Tg Jiu îl bănuieşte pe Eugen Pîrvulescu de implicare necurată la meciul pierdut de echipa

CFR Cluj a câștigat meciul cu Concordia Chiajna 2-1. Golul victoriei a venit pe FINAL - REZUMAT VIDEO

CFR Cluj a reușit o victorie nesperată cu Concordia Chiajna, în minutele de prelugire.

Ce spune Simona Halep înaintea turneului de la Madrid

Simona Halep va reveni la turneul de la Madrid, competiția în care a jucat prima sa finală împortantî din cariera sa, pierdută în fața Mariei Sharapova.

Număr record de spectatori pe Cluj Arena la meciul ”U” Cluj - Steaua. Câți bani s-au strâns din bilete

Partida dintre ”U” Cluj și Steaua a adus cei mai mulți spectatori din acest sezon pe Cluj Arena, potrivit numărătorii oficiale fiind înregistrați 14.031 spectatori.

Steaua a avut probleme cu avionul când a decolat de la Cluj

Steaua nu a mai putut decola de la Cluj după meciul câștigat cu Universitatea Cluj.

Spaniolul care a câștigat turneul de tenis de la București s-a iubit cu o focoasă clujeancă - FOTO

Tenismenul spaniol Guillermo Garcia-Lopez, locul 45 ATP, a câștigat turneul BRD Năstase Ţiriac Trophy.

Rareș Râșnoveanu, cameramanul Digi Sport care a murit de Paște într-un accident auto, a fost omagiat de galeria U Cluj.

Învins de Steaua, Adrian Falub caută scuze și lansează ACUZE

U Cluj a pierdut cu 3-0 meciul cu Steaua, dar Adrian Falub crede că altcineva este de vină, nu jucătorii clujeni.

U Cluj a pierdut lamentabil cu Steaua, scor 3-0. Numai atât PUTEM? - REZUMAT VIDEO

Steaua s-a impus categoric pe Cluj Arena în meciul cu Universitatea Cluj.

Falub îi spulberă pe steliști și pe oficialii FRF: Când plânge Steaua, FRF scoate batista, LPF şterge lacrimile

Antrenorul Universității Cluj, Adrian Falub este nemulțumit de deciziile FRF și LPF privind cele două confruntări dintre clujeni și echipa Steaua, din cadrul Ligii I și finala Cupei României.

Simona Halep a câștigat meciul cu Sara Errani, scor 6-4, 6-4

Simona Halep s-a calificat în semifinalele turneului de la Stuttgart, eliminând-o pe Sara Errani, scor 6-4, 6-4.

Situație dramatică pentru ”U” Cluj. Suporterii au ajuns să le plătească și cantonamentul

Universitatea Cluj se confruntă cu mari probleme financiare, însă fanii echipei nu îi lasă pe jucători la greu.

Prima declarație a lui Halep, după ce a aflat că va fi din nou numărul 2 mondial

Simona Halep va urca din nou pe locul 2 în ierarhia tenisului feminin, după ce Maria Sharapova a ratat calificarea în sferturile de finală ale turneului de la Stuttgart.

Simona Halep urcă iarăși pe locul 2 mondial. Românca profită de eșecul unei rivale

Simona Halep a urcat pe locul 2 mondial, înainte de meciul cu italianca Sara Errani din sferturile de finală ale turneului de la Stuttgart.

Simona Halep este ameninţată cu moartea de un danez obsedat

Simona Halep este amenințată cu moartea de un danez cu probleme psihice.

E OFICIAL! Finala Cupei României dintre U Cluj - Steaua nu se va juca pe Cluj Arena

Cominetul Executiv, din cadrul Federației Române de Fotbal au decis, joi, în urma unei ședințe, care va fi stadionul pe care se va juca finala Cupei României.

U Cluj acumulează datorii, chiar dacă este în insolvență. Care este pericolul

Clujul de fotbal Universitatea Cluj acumulează datorii semnificative, cu toate că procedura de insolvență nu ar permite acest lucru.

Simona Halep s-a claificat în sferturile turneului de la Stuttgart. În sfîâșit a bătut-o pe Muguruza

Simona Halep a reușit să se califice în sferturile turneului de la Stuttgart, după ce a învis-o pe Garbine Muguruza, în trei seturi, cu scorul 3-6, 6-1, 6-3.