Sambata 19 Octombrie

Silvășan, antrenorul U-BT Cluj, vrea o victorie cu CSM Constanța: „Plecăm ca favoriți”

U-BT Cluj va juca în deplasare, sâmbătă, 19 octombrie, de la ora 17:00, cu CSM Constanța.

Echipa lui Mihai Silvășan are moralul ridicat, după ce a obținut prima victorie europeană a sezonului. U-BT Cluj a impresionat la Hamburg și a câștigat clar cu scorul de 103-67. Clujenii au controlat disputa, și-au impus ritmul autoritar în sfertul al doilea și nu au cedat nici după pauză, reușind să urce pe locul 6 în clasamentul grupei.

Clujenii se duelează cu o altă grupare care reprezintă România în cupele europene, CSM Constanța participând în FIBA Europe Cup. Baschetbaliștii lui Dan Fleșeriu ocupă ultimul loc în grupa B a întrecerii, duelându-se cu nume importante, precum Cholet Basket, Antwerp Giants și Fribourg Olympic.

Antrenorul U-BT Cluj, Mihai Silvășan, a declarat că în meciul cu CSM Constanța, clujenii sunt favoriți.

„Un meci în deplasare, în care plecăm ca favoriți. Totuși, noi nu ne gândim la acest lucru. Ne concentrăm doar pe jocul nostru, așa că vrem o victorie. Obiectivul nostru este să jucăm bine și să ne îmbunătățim jocul”, a spus antrenorul clujenilor, notează u-bt.ro