Vineri 27 Septembrie

“U” Cluj a ajuns la 10 meciuri fără înfrângere în Liga 1. Echipa condusă de Neluțu Sabău continuă să fie lider

Universitatea Cluj a remizat pe teren propriu, în cadrul etapei a 10-a din Superliga României, într-un meci împotriva Universității Craiova, partidă terminată cu scorul 1-1.

Thiam M. a reușit să deschidă scorul în minutul 38, după o lovitură de cap perfect plasată, prin care a reușit să îl învingă pe portarul Popescu. Japonezul Oshima T. a egalat în minutul 68 după o eroare în apărarea Universității. Echipa din Cluj a fost la un pas să obțină victoria printr-un șut care a nimerit însă doar bara Universității Craiova.

Astfel, "U" Cluj reușește să rămână neînvinsă după primele zece etape din Superliga României și să se mențină la o diferență de cinci puncte de locul 2.

Pentru Universitatea Cluj urmează două meciuri în deplasare, cu Poli Iași, în 28 septembrie, apoic cu Unirea Slobozia, 5 octombrie.

Echipa lui Neluțu Sabău a reușit să strângă 6 victorii și 4 rezultate de egalitate în actuala ediție de campionat.