Duminica 8 Septembrie

U Cluj a castigat cu 6-0 amicalul cu FC Daugava, in Antalya FOTO

Universitatea Cluj a castugat al patrulea amical din cantonamentul turcesc, jucat contra letonilor de la FC Daugava.

"Sepcile rosii" au inregistrat pana acum, in Antalya, trei infrangeri, 0-1 cu Lechia Gdansk, 1-3 cu Tavria Simferopol si 2-3 cu NK Split.

U Cluj a castigat la scor meciul cu letonii de la FC Daugava, scor 6-0, dupa un meci dominat de fotbalistii lui Ionut Badea din primul si pana in ultimul minut. Golurile au fost marcate de Adrian Cristea, minutul 17, Tony, minutul 31, 51, 55, Pacurar, minutul 60, si Morar, in minutul 89.

"Sepcile rosii" au inceput meciul in formula: Bornescu - Achim, Abrudan, Szukala, D.Popa - Hoban, Cristescu, Pacurar - Cristea - Niculescu, Tony. In repriza secunda au mai intrat Pele, Abrudan, Cojocnean, Grecu, Cucui, Marinescu, Moldovan, Morar, Draghici, Grozav si Neag. La meci au asistat si jucatorii echipei a doua a Universitatii Cluj.