U Cluj câștigă în Giulești în fața unui stadion arhiplin și își consolidează poziția de lider REZUMAT VIDEO

U Cluj a învins cu 2-0 pe Rapid București, meci disputat luni seara în Giulești.

Echipa lui Ioan Ovidiu Sabău a dominat, mai ales în repriza a doua, partida în care Șumudică a revenit ca antrenor pe banca Rapidului

Meciul s-a desfășurat în fața unui stadion arhiplin, 12600 de fanii giuleșteni fiind entuziasmați de revenirea lui Șumudică.

Golurile clujenilor au fost înscrise de Berto în minutul 30 și Dan Nistor în minutul 60 din penalty.

După nouă etape, U Cluj rămâne lider în Superliga și se distanțează la 5 puncte față de locul al doilea, Oțelul, care are însă o partidă mai puțin disputată