Vineri 27 Septembrie

Universitatea Cluj este de neoprit! Victorie categorică, într-un amical cu CSM Unirea Alba Iulia

Universitatea Cluj continuă seria de meciuri fără înfrângeri, după ce a reușit să câștige un meci amical cu CSM Unirea Alba Iulia, scor 4-0.

Antrenorul „șepcilor roșii” a dorit să vadă la treabă și jucătorii care au evoluat mai puțin sau nu au jucat deloc în partida oficială. Așadar, antrenorul i-a testat în meciul amical.

Printre jucătorii care au evoluat se numără Matei Bejan (15 ani), Dragoș Kirali (15 ani) și Eduardo Bodnar (14 ani).

Partida a fost la îndemâna "studenților", care s-au impus cu 4-0. Debutanții Oaidă și Miranyan au marcat în prima repriză, în timp ce Tchassem și Blănuță au punctat în repriza secundă pentru un succes categoric al liderului Superligii.