Sambata 7 Septembrie

Victorie categorică pentru ,,U” Cluj într-un amical în care antrenorul Sabău a testat mai mulți jucători. Cu ce scor s-au impus ,,studenții”

Nu este o surpriză pentru antrenorul Ioan Ovidiu Sabău să organizeze un meci amical după prima partidă din campionat, pentru a testa mai mulți jucători și a oferi minute și celor care nu au jucat în primele etape foarte mult.

Acest lucru s-a întâmplat și de această dată, “U” Cluj câștigând cu scorul de 5-0 în fața modestei SCM Zalău.

,,Victorie cu cinci goluri marcate în amicalul de astăzi, pe parcursul căruia Ioan Ovidiu Sabău și staff-ul său au testat mai mulți jucători” a transmis clubul pe pagina de Facebook.

Echipa de start:

• Gorcea, Oancea, Fofana, Mitrea, Ștefan, Codrea, Simion, Șfaiț, Moraru, Silaghi, Thiam.
  • În repriza secundă au mai intrat: Kis, Techereș, Moldovan, Bogdan, Suciu și Baciu.
  • Marcatori: Thiam (min. 5 și 38), Suciu (min. 73), Bogdan (min. 78), Baciu (min. 86)