BMW-ul cere sacrificii! Un „șmecher” din Cluj a furat 200 de litri de motorină, ca să-și alimenteze bolidul. Tânărul ar fi primit un pont de la un prieten
Un „șmecher” cu BMW, care a furat 200 de litri de motorină din garajul unui clujean, a fost condamnat la 3 ani și 11 luni de închisoare cu executare.
Sentința a fost pronunțată vineri, 28 februarie 2025, de Judecătoria Gherla și poate fi atacată cu apel.
Potrivit anchetatorilor, furtul a avut loc la data de 20 ianuarie 2023, în jurul orei 04:00. Bărbatul a profitat că poarta unui gard nu era încuiată și s-a dus direct la garajul victimei.
Șoferul de BMW a uitat de lege sau de bun simț și a furat 200 de litri de combustibil, aflat în recipiente de plastic. Apoi, a transportat sticlele în portbagajul BMW-ului și s-a făcut nevăzut.
Hoțul ar fi primit un pont de la un prieten
Cu toate acestea, anchetatorii au reușit să-l identifice cu ajutorul camerelor de supraveghere instalate în localitate.
În fața instanței, tânărul a relatat că în ziua respectivă a primit „un pont” de la un prieten pentru a face rost de motorină. Cei doi s-ar fi deplasat la locuința victimei, apoi unul dintre ei a coborât din mașină, a pătruns în curtea respectivă după care s-a întors la autoturism cu, cantitatea de aproximativ 200 de litri de motorină în mai multe canistre.
După comiterea faptei ce doi s-au deplasat până la domiciliul inculpatului, loc în care au alimentat cu motorină BMW-ul, restul cantității rămânând la locația respectivă.
„La data de 20.01.2023, în jurul orei 04:00, inculpatul, aflându-se la proprietatea împrejmuită a persoanei vătămate, a pătruns pe poarta neasigurată și a intrat într-o anexă gospodărească nelocuită, de unde a sustras o cantitate de 200 litri combustibil, aflat în recipiente din plastic, pe care le-a pus în portbagajul autoturismului marca BMW condus de inculpatul.”, au reținut judecătorii clujeni.
25 Comentarii
La Pușcărie Cu: Politicienii, Oamenii, Copiii, Hoți Și Hoațe, Care Știu Doar Să Fure, Da Osul La Treabă Pentru Țară Nimeni Nu Știe Să-l Pună, Bine Că Știți Doar Să Deranjați Și Să Faceți Numai Rău La Alții Și Altele Ani La Rând; Păi Suferiți Naibii, Cum Știi Să Faceți Numai Rău La Alții Și Altele, Ani La Rând, Nu Credeți Oare.
Politicienii,… Citeste mai departe
.
@3 ani de puscarie pentru 1500 lei : La Pușcărie Cu: Politicienii, Oamenii, Copiii, Hoți Și Hoațe, Care Știu Doar Să Fure, Da Osul La Treabă Pentru Țară Nimeni Nu Știe Să-l Pună, Bine Că Știți Doar Să Deranjați Și Să Faceți Numai Rău La Alții Și Altele Ani La Rând; Păi Suferiți Naibii, Cum Știi Să Faceți Numai Rău La Alții Și Altele, Ani La Rând,… Citeste mai departe
Mă uit la comentarii
@Costel G.: La Pușcărie Cu: Politicienii, Oamenii, Copiii, Hoți Și Hoațe, Care Știu Doar Să Fure, Da Osul La Treabă Pentru Țară Nimeni Nu Știe Să-l Pună, Bine Că Știți Doar Să Deranjați Și Să Faceți Numai Rău La Alții Și Altele Ani La Rând; Păi Suferiți Naibii, Cum Știi Să Faceți Numai Rău La Alții Și Altele, Ani La Rând, Nu Credeți Oare.
… Citeste mai departe
Nu dau nume ca-i cunoaste toata Romania, au furat sute de milioane de Euro si sunt liberi. Amaratu ` asta face 3 ani parnaie pt cativa litri de motorina.
Pensii de batranete si speciale la judecatorii hoti si corupti....asta e, in RO nici o sansa la cinste....crepa-o-ar
:::::)))))))):::))))))))))
@exe : ești complice și la fel de infractor
@exe : La Pușcărie Cu: Politicienii, Oamenii, Copiii, Hoți Și Hoațe, Care Știu Doar Să Fure, Da Osul La Treabă Pentru Țară Nimeni Nu Știe Să-l Pună, Bine Că Știți Doar Să Deranjați Și Să Faceți Numai Rău La Alții Și Altele Ani La Rând; Păi Suferiți Naibii, Cum Știi Să Faceți Numai Rău La Alții Și Altele, Ani La Rând, Nu Credeți Oare.
… Citeste mai departe
@Si de ce te kaki pe tine și nu dai nume?:
Mare "smecher" care nu-si permite carburanti.
@ : La Pușcărie Cu: Politicienii, Oamenii, Copiii, Hoți Și Hoațe, Care Știu Doar Să Fure, Da Osul La Treabă Pentru Țară Nimeni Nu Știe Să-l Pună, Bine Că Știți Doar Să Deranjați Și Să Faceți Numai Rău La Alții Și Altele Ani La Rând; Păi Suferiți Naibii, Cum Știi Să Faceți Numai Rău La Alții Și Altele, Ani La Rând, Nu Credeți Oare.
Politicienii,… Citeste mai departe
De aici se vede cât de nenorocita este justiția în România, nu va luați după fenta cu bmw,valoarea furtului este de 350 euro iar pedeapsa este aproape 4 ani cu executare,pe bune? de aici încolo comentați voi.nu uitați de furturile politicienilor și ce pedepse primesc.
@CONSTANTIN : La Pușcărie Cu: Politicienii, Oamenii, Copiii, Hoți Și Hoațe, Care Știu Doar Să Fure, Da Osul La Treabă Pentru Țară Nimeni Nu Știe Să-l Pună, Bine Că Știți Doar Să Deranjați Și Să Faceți Numai Rău La Alții Și Altele Ani La Rând; Păi Suferiți Naibii, Cum Știi Să Faceți Numai Rău La Alții Și Altele, Ani La Rând, Nu Credeți Oare.
… Citeste mai departe
De aici se vede cât de nenorocita este justiția în România, nu va luați după fenta cu bmw,valoarea furtului este de 350 euro iar pedeapsa este aproape 4 ani cu executare,pe bune? de aici încolo comentați voi.nu uitați de furturile politicienilor și ce pedepse primesc.
@CONSTANTIN :
@CONSTANTIN : La Pușcărie Cu: Politicienii, Oamenii, Copiii, Hoți Și Hoațe, Care Știu Doar Să Fure, Da Osul La Treabă Pentru Țară Nimeni Nu Știe Să-l Pună, Bine Că Știți Doar Să Deranjați Și Să Faceți Numai Rău La Alții Și Altele Ani La Rând; Păi Suferiți Naibii, Cum Știi Să Faceți Numai Rău La Alții Și Altele, Ani La Rând, Nu Credeți Oare.
… Citeste mai departe
@BMW isi ia cine are puta mica si IQ sub 70.: Iancu Radulescu din Livada se incadreaza in cele enumerate